Život u Kini

Studiranje u Kini

Poslednjih godina, COVID-19 je imao veliki uticaj na razvoj mnogih segmenata kineske obrazovne industrije, pa studiranje u Kini nije više lako i primamljivo kao ranije.

Politika nulte tolerancije COVID-19 odrazila se i na međunarodne studente.

 

1. Sa normalizacijom globalne situacije COVID -19, broj međunarodnih studenata koji žele da studiraju u Kini značajno se povećao.

Tokom 2020. godine, gotovo 20% studenata zainteresovanih za kineske univerzitete promenilo je svoje planove. Ovaj broj je naglo pao na 6,75% u istraživanju iz 2021.godine.

2. Sa „normalizacijom“ epidemije, studenti su danas spremniji da se vrate na kineske univerzitete.

Procenat studenata koji žele da nastave studiranje u Kini u sledećoj godini smanjio se za gotovo 10%. I dalje čak 16,72% studenata ne želi da dođe u Kinu. Ovo pokazuje da su studenti još uvek zabrinuti studijskim okruženjem i politikom vezanom za kontrolu epidemije.

Da li je studiranje u Kini osuđeno na online nastavu?

 

3.  Vrata Kine su zatvorena. Da li studenti prihvataju online nastavu? Većina bi i dalje radije studirala na kineskim kampusima.

Na pitanje da li bi prihvatili online časove, čak 38,85% studenata je odgovorilo da ne želi online nastavu kao jedini oblik učenja. Samo 15% studenata bi prihvatilo online nastavu. 46,15% neodlučnih studenata izjavilo je da bi radije studirali na kineskim kampusima. Naglasili su ipak da bi želeli da znaju jasnu politiku prilikom popunjavanja upitnika.

4. Više od 80% studenata ima pozitivnije mišljenje o Kini nakon pojave COVID-19

Da li je uticaj nove epidemije promenio stavove studenata o Kini? Velika većina međunarodnih studenata odgovorila je da su njihovi stavovi o Kini postali pozitivniji. Razlog je odličan uspeh koji je Kina postigla u borbi protiv epidemije.

5. Kineska stroga politika prevencije epidemije ima određeni uticaj na nameru stranih studenata da dođu u Kinu.

Negativne emocije međunarodnih studenata porasle su za 7% zbog nemogućnosti ulaska u Kinu u poslednje dve godine.

Ukratko, istraživanje je pokazalo da strani studenti u Kini prepoznaju kineska dostignuća u borbi protiv epidemije. Studenti se nadaju da će ući u univerzitetske kampuse radi studiranja „uživo“. Većina studenata ne želi da studiranje u Kini nastavi samo putem online nastave.

Izvor: SFBC Shanghai

Ostavite Komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button