Život u Kini

Vodič Za Registraciju Strane Kompanije U Šangaju

[dropcap]Š[/dropcap]angaj je otvoren grad i ima jedinstvenu prednost u odnosu na druge gradove u Kini u privlačenju ljudi, komapanija i stranih investicija.

Koja je procedura za registraciju strane kompanije u Šangaju?

Proces registracije strane kompanije ukratko:

1. Odobreni naziv za proizvodnju i trgovinu: obezbediti kopije ličnih dokumenata svih akcionara, pravnih lica i finansijski odgovornih lica, 3 – 5 potencijalnih naziva kompanije, registrovani kapital kompanije, proporcije akcionarskog kapitala i period učešća u kapitalu, obim poslovanja kompanije, kontakt adresu, brojeve mobilnih telefona akcionara, pravnih i finansijskih lica.

2. Dokumenta za registraciju kompanije: „Statut“, „Odluka skupštine akcionara“, „Zahtev za registraciju osnivanja kompanije“, „Informacije o kompaniji“, kopija ugovora o zakupu, valsnički list itd.

3. Oznaka materijala za registraciju preduzeća: nakon odobrenja naziva firme, akcionari, zakonski zastupnici, nadzornici treba da potpišu „Statut“, „Informacije o preduzeću“, „Rezoluciju skupštine akcionara“ i druge materijale za registraciju poslovanja.

4. Zahtev za izdavanje dozvole za rad: potpisani materijali za registraciju poslovanja, ugovor o zakupu prostora i sl. i prijavu Upravi za nadzor nad tržištem za dozvolu za rad.

5. Gravirani pečat: nakon izdavanja dozvole za rad, neophodno je napraviti graviran zvanični pečat kompanije, finansijski pečat, korporativni pečat, poseban pečat za fakture.

6. Otvaranje osnovnog bankovnog računa kompanije.

7. Poreska verifikacija, kupiti disk za kontrolu poreza i faktura.

PODACI POTREBNI ZA REGISTRACIJU STRANOG PREDUZEĆA

1. Dokaz o glavnim kvalifikacijama stranog investitora.

2. Originalni kreditni sertifikat stranog investitora.

3. Originalni overen (od strane notara) sertifikat stranog inevestitora. Ako je u pitanju strana kompanija u obzir dolazi sertifikat iz zemlje iz koje dolazi investitor, ali mora biti overen u konzulatu ili ambasadi Kine.

4. Lične isprave zakonskog zastupnika, svih direktora, nadzornika i rukovodilaca kompanije koja se osniva.

5. Memorandum kompanije.

6. Oko 3 -5 alternativnih imena za kompaniju.

7. Odrediti osnovni kapital.

8. Koeficijent učešća u kapitalu akcionara.

9. Sfera poslovanja.

Ako ste u procesu registracije kompanije u Šangaju, prvo morate da ispoštujete nacionalne zakone i propise, a tek zatim da uzmete u obzir vitalne interese sopstvene kompanije.

TIPS:

1. Naziv preduzeća
Prvo, naziv kompanije mora biti jedinstven (ne možete imati isto ime kao druga kompanija). Drugo, predlažemo da kombinujete strano ime (ako već imate firmu u nekoj drugoj zemlji) sa kineskim imenom registrovanim u Kini.

2. Registrovani kapital

Kina ima sistem uplaćenog registrovanog kapitala, tako da možete pisati koliko želite, ali mora biti u skladu sa veličinom kompanije. U suprotnom dižu se crvene zastave.

3. Zahtevi akcionara

Ukoliko je investitor strano fizičko lice, potrebno je dostaviti relevantnu dokumentaciju. Ukoliko je u pitanju strana komopanija, morate dostaviti od strane notara overen dokument.

4. Registrovana adresa

Zahtevi za registraciju stranih kompanija i politike poreskih popusta značajno se razlikuju od regiona do regiona u Šangaju, pa izbor adrese za registrovanje kompanije može značajno da utiče na proces registracije kompanije, politiku finansijske podrške i preferencijalnu politike koje kompanije uživaju u Kini, a samim tim i finansijsku dobit kompanije.

Ostavite Komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button